logo-BFS-gif      Oni Nas wspierają !!!biskupiec

lata 2010-2011

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 06, sierpień 2012




Serdecznych spotkań rodzinnych, 
przyjaznych twarzy, dużo radości, 
szczęśliwych wspomnień,
aby Święta były właśnie tym,
czym powinny być - 
odrobiną ciepła w środku zimy, 
światłem w mroku ...


Wesołych Świąt i
Szczęśliwego Nowego Roku
życzy
Biskupiecka Federacja Sportu




Bc3Run
Plany "Wiosennej Zadymy"


Niezmordowani freerunnerzy organizują w kwietniu 2012 III Ogólnopolski Zlot Freerunnerów, przy okazji chcą zorganizować święto młodości "Młodzi - Młodym". Poszkują zatem ludzi z pomysłem i chęcią przedstawienia innym swoich umiejętności i zainteresowań. Pomysł narazie dojrzewa a zgłoszenia i pomysły przyjmuje na facebooku Patryk Bomer Bomersbach. 
Zapraszamy do współorganizacji.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



 

20 grudnia 2011 zmarł zasłużony i wieloletni działacz sportowy
Stanisław Szczawiński.
W latach 1970 – 1990 był przewodniczącym Rady Miejsko–Gminnej
LZS w Biskupcu, wraz ze zmarłym niedawno Jerzym Kowalskim zakładał 
w Biskupcu kolarstwo, które na zawsze pozostało jego "oczkiem w głowie".

Ze szczególnym zacięciem propagował sport na terenach wiejskich, był animatorem szeregu działań mających na celu ułatwienie rozwoju wyróżniającym się zawodnikom z terenu Miasta i Gminy Biskupiec              
                                              we wszystkich dyscyplinach sportu.

                                                       
      Głębokie wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego składają działacze sportowi.

                     
                  W dniu 4 grudnia 2011 r. po długiej chorobie,
 odszedł od nas Jerzy Kowalski,
długoletni trener sekcji kolarskiej Warmii Biskupiec,
twórca potęgi tego małego klubu, który ostatnio
mógł pochwalić się nadzwyczajnymi osiągnięciami.
Łączymy się w bólu z Rodziną.

                          ZOSTANIECIE Z NAMI NA ZAWSZE.



                     RADA M-G Z LZS WŚRÓD NAJLEPSZYCH ORGANIZACJI W  WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO - MAZURSKIM za 2011 rok
 
Na zebraniu Walnym WM Z LZS, w Olsztynie

dokonano sportowego podsumowania roku 2011.

Miło mi donieść, że Gmina Biskupiec została laureatem

współzawodnictwa Gmin

województwa warmińsko - mazurskiego. 


         Ekipa w składzie Piotr Jacek Włoch, Mariola Korzeb, Artur Chodup, Mieczysław Nowakowski,Janusz Szczawiński i Dariusz Marchlewski odebrała puchar.

         W ten sposób uhonorowano nasz wspólny, roczny wysiłek i zabawę. Jest to zasługa wszyskich Kół LZS z terenu Gminy Biskupiec.

Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom spod czerwono - zielonej flagi

                                                                                                                                                                           Małe a cieszy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA 
10 XII 2011

 
Zgodnie z doroczną tradycją w sobotę 10 XII 2011 o godz. 09.00, w Hali Sportowej SP 3 odbył się  Mikołajkowy Gminny Turniej Unihokeja.

Drużynę stanowili: dziewczynka i chłopiec z klasy VI i dziewczynka i chłopiec z klasy V - razem 4 osoby.


 
        Organizatorzy:
        Biskupiecka Federacja Sportu
                                             Biskupiecki Szkolny Związek Sportowy
                                             SP 3 Biskupiec
                                                                       

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                             

  Kampania Sprawozdawczo - Wyborcza Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów

Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w roku 2011

informacje dot. zjazdu - zobacz


 
 ---------------------------------------------------------------------------------------------

                                 
                                           
 

------------------------------------------------------------------------------------------- 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------


I Biskupieckie Warsztaty Parkour

15 października odbyły się pierwsze Biskupieckie Warsztaty Parkour. Warsztaty miały na celu przekezanie uczestnikom czym tak naprawdę jest parkour, jak odpowiednio przygotować sie do treningów, pokazanie oraz nauczenie podstawowych technik, oprócz tego chcieliśmy aby każdy zobaczył ile przyjemności można czerpać z uprawiania tej dyscypliny. Po nie dużym naglośnieniu całego iventu nie spodziewaliśmy się takiej ilości osób które zgromadziły się na 

Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr.3. W najlepszym momencie było ponad 40 osób! Większość to mlode osoby które dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze skakaniem. Oprócz ludzi gotowych na trening zgromadzili się również rodzice, opiekunowie oraz osoby które chciały zobaczyć jak wyglądają takowe zajęcia. Całość prowadził Jakub Skowron (Węgorzewo) przy pomocy Pawła Stasiaka (Kutno), Krzysztofa Koleśnika (Węgorzewo), Michała Noska (Mrągowo) oraz grupy Bc3Run (Biskupiec:)). Zawitali do nas również zaprzyjaźnieni freerunnerzy z
Ciechanowa oraz Ostródy. Oprócz chłopaków, treningu podjęły się również dwie dziewczyny.
Całość trwała ponad 3 godziny. 

Po wypowiedziach uczestników wszystkim bardzo się podobało i już z niecierpliwością czekają na następne takie warsztaty.

Chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Dariuszowi Marchlewskiemu za ogarnięcie spraw organizacyjnych!

Podziękowania należą się również wyżej wspomnianym osobom które przyjechały specjalnie po to aby pomóc nam w organizacji tego iventu oraz wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie! 

  Mateusz "Kola" Kolasiński
 
 
 
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

15 10 2011r.
- w Hali Sportowej trwają Ogólnopolskie Warsztaty Freerun i Parkour z udziałem 50 osób (w tym wiele osób z Biskupca, potrwają do godz. 15.00. Zajęcia prowadzą trenerzy z Kutna, Węgorzewa, Torunia i Warszawy (wszyscy z certyfikatami MEN).

Głównym celem zajęć jest bezpieczeństwo przy wykonywaniu ćwiczeń oraz zapobieganie ewentualnemu wandalizmowi przy wykonywaniu ćwiczeń w terenie. Ponadto zajęcia dla zupełnych amatorów.
Oczywiście Bc3Run pojawił się w komplecie.
zdjęcia z warsztatów umieszczone zostaną na naszej stronie w dziale galerie, zakładka Bc3Run.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                             

                                                                                                                 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 
                                       
 
Harmonogram eliminacji gminnych dostepny w zakładce SZS

Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma koszulkę pamiatkową


-------------------------------------------------------------------------------------------------

SPRAWOZDANIE

merytoryczne z III Warminskich Biegów Przełajowych „Rasząg 2011”

 

w dniu 17 09 2011r. w Raszągu po raz XVIII odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe (od 3 lat Warmińskie”) – zawody adresowane do dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów, jednocześnie są to Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Celem zawodów były: popularyzacja biegów jako najtańszej i najatrakcyjniejszej formy rekreacji, inauguracja sportowego roku szkolnego, wyłonienie najlepszych biegaczy województwa warmińsko – mazurskiego, wyłonienie reprezentacji powiatu olsztyńskiego – ziemskiego na wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe uczniów SP i G , wyłonienie najlepszych biegaczy w gminie Biskupiec, samorealizacja dzieci i młodzieży poprzez sport.

Organizatorami byli:

-         Starostwo Powiatowe w Olsztynie

-         Urząd Miejski w Biskupcu

-         Rada M – G Zrzeszenia LZS w Biskupcu

-         Biskupiecki SZS w Biskupcu

-         Sołectwo i LZS Rasząg

-         Biskupiecka Federacja Sportu

Wśród Organizatorów zabrakło w tym roku WM Z LZS i WM SZS, które, w związku z cięciami budżetowymi w Urzędzie Marszałkowskim, nie były w stanie wesprzeć finansowo imprezy.

Łącznie wystartowało ponad 950 uczniów w 10 kategoriach wiekowych, wszyscy uczestnicy nakarmieni zostali przez p. Annę Domin słodkimi bułeczkami. Najlepszych 10 szkół podstawowych nagrodzonych zostało pucharami, najlepszych 6 gimnazjów również. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za ukończenie biegu, najlepsza 10 zawodników otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe a najlepsza trójka uhonorowana została medalami.

Wyniki:

KATEGORIA DZ. 2001 I MŁ

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

 

 

1

 

Rybkiewicz Katarzyna

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

 

 

2

 

Górczak Izabela

Dywity

Dywity

 

 

3

 

Kowalewska oliwia

SP 1 Pisz

Pisz

 

 

4

 

Marzec Kamila

Społ. SP Węgój

Biskupiec

 

 

5

 

Gołaszewska Julia

Lutry

Kolno

 

 

6

 

Pucyk Natalia

SP 1 Pisz

Pisz

 

 

7

 

Zielińska Wiktoria

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

 

 

8

 

Kapitan Natalia

Dywity

Dywity

 

 

9

 

Biedrzycka Aniela

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

 

 

10

 

Zajączkowska Natalia

SP 1 Barczewo

Barczewo

 

 

 

KATEGORIA CHŁ 2001 I MŁ

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Michalak Kamil

Dywity

Dywity

2

 

Lachowicz Marcel

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

3

 

Lis Jakub

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

4

 

Więczkowski Kacper

Bęsia

Kolno

5

 

Włodarski Michał

Bęsia

Kolno

6

 

Chodań Mateusz

Czerwonka

Biskupiec

7

 

Janicki Piotr

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

8

 

Rawa Sebastian

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

9

 

Kochański Arkadiusz

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

10

 

Piechocki Paweł

Czerwonka

Biskupiec

 

KATEGORIA DZ 2000

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Ostrowska Natalia

SP 1 Pisz

Pisz

2

 

Duda Patrycja

SP 1 Pisz

Pisz

3

 

Radziszewska Sandra

Jeziorany

Jeziorany

4

 

Antosiewicz Justyna

SP 1 Pisz

Pisz

5

 

Kraus Klaudia

SP 1 Pisz

Pisz

6

 

Kłok Agata

SP 1 Pisz

Pisz

7

 

Piankowska Alicja

SP 1 Pisz

Pisz

8

 

Baholnik Aleksandra

Jeziorany

Jeziorany

9

 

Żukowska Sabina

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

10

 

Gąska Klaudia

Jeziorany

Jeziorany

 

KATEGORIA CHŁ 2000

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Skaradziński Mateusz

SP 1 Pisz

Pisz

2

 

Radziszewski Marcel

Jeziorany

Jeziorany

3

 

Supiński Jakub

SP 1 Pisz

Pisz

4

 

Lipiński Jakub

SP 1 Pisz

Pisz

5

 

Borkowski Hubert

SP 1 Pisz

Pisz

6

 

Kośnik Szymon

Lutry

Kolno

7

 

Orzoł Kamil

SP Węgój

Biskupiec

8

 

Przybyszewski Paweł

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

9

 

Piankowski Przemysław

SP 1 Pisz

Pisz

10

 

Czyż Kacper

Jeziorany

Jeziorany

 

KATEGORIA DZ 1999

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Błaszczyk Natalia

Jeziorany

Jeziorany

2

 

Kwiatkowska Urszula

Jeziorany

Jeziorany

3

 

Chodań Ola

Lutry

Kolno

4

 

Włodkowska Anna

SP 2 Biskupiec

Biskupiec

5

 

Łączyńska Paulina

Jeziorany

Jeziorany

6

 

Laudańska Angelika

SP 1 Pisz

Pisz

7

 

Kwiatkowska Joanna

Jeziorany

Jeziorany

8

 

Supińska Michalina

SP 1 Pisz

Pisz

9

 

Malinowska Ewa

Dywity

Dywity

10

 

Szydlik Aleksandra

Czerwonka

Biskupiec

 

KATEGORIA CHŁ 1999

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Piskorz Daniel

Czerwonka

Biskupiec

2

 

Michalak Łukasz

Dywity

Dywity

3

 

Zdanowicz Dominik

SP 1 Barczewo

Barczewo

4

 

Graba Rafał

Kolno

Kolno

5

 

Drozdowski Maciej

Bęsia

Kolno

6

 

Rossa Maciej

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

7

 

Dudek Marcel

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

8

 

Zyśk Rafał

Kolno

Kolno

9

 

Jackowski Krystian

Jeziorany

Jeziorany

10

 

Kopytek Patryk

SP 3 Biskupiec

Biskupiec

 

KLASYFIKACJA GENERALNA SP

MIEJSCE

 

PKT

SZKOŁA

GMINA

1

 

176

SP nr 1 Pisz

Pisz

2

 

102

Jeziorany

Jeziorany

3

 

83

SP nr 2 Biskupiec

Biskupiec

4

 

58

Sp nr 3 Biskupiec

Biskupiec

5

 

56

Dywity

Dywity

6

 

42

Czerwonka

Biskupiec

7

 

34

Lutry

Kolno

8

 

33

Bęsia

Kolno

9

 

23

Barczewo

Barczewo

10

 

21

Węgój

Biskupiec

 

KATEGORIA DZ 1998

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Dobrzyńska Monika

Dywity

Dywity

2

 

Jarząbek Ilona

Bisztynek

Bisztynek

3

 

Pliszka Oliwia

G nr 1 Biskupiec

Biskupiec

4

 

Michalak Monika

Jeziorany

Jeziorany

5

 

Zagozdon Karolina

Bisztynek

Bisztynek

6

 

Zielińska Justyna

Jeziorany

Jeziorany

7

 

Rudyk Lidia

Czerwonka

Biskupiec

8

 

Perzanowska Nikoletta

Dźwierzuty

Dźwierzuty

9

 

Kręcisz Sandra

Jeziorany

Jeziorany

10

 

Szyszkowska Klaudia

Społ. G. Węgój

Biskupiec

 

KATEGORIA CHŁ 1998

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Gacioch Arkadiusz

Czerwonka

Biskupiec

2

 

Grunau Paweł

Dźwierzuty

Dźwierzuty

3

 

Buthusaim Damian

Bisztynek

Bisztynek

4

 

Drozdowski Jakub

Kolno

Kolno

5

 

Domurad Maciej

Jeziorany

Jeziorany

6

 

Bartoszewski Tomasz

Kolno

Kolno

7

 

Brzeziński Łukasz

Kolno

Kolno

8

 

Hatkowski Krzysztof

Dźwierzuty

Dźwierzuty

9

 

Zagozdon Jakub

Bisztynek

Bisztynek

10

 

Abramczyk Robert

Społ. G. Węgój

Biskupiec

 

KATEGORIA D 1997 - 1996

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Kutrasiewicz Daria

G. nr 1 Biskupiec

Biskupiec

2

 

Cichocka Liwia

Kat. G. Społ. Biskupiec

Biskupiec

3

 

Kasprzak Ewelina

G. nr 1 Biskupiec

Biskupiec

4

 

Seliga Monika

Dźwierzuty

Dźwierzuty

5

 

Szyszka Michalina

Kolno

Kolno

6

 

Pliszka Magdalena

Purda

Purda

7

 

Niewiarowska Aleksandra

Bisztynek

Bisztynek

8

 

Zimerman Klaudia

Purda

Purda

9

 

Ruchalska Anna

Dźwierzuty

Dźwierzuty

10

 

Kubaczyk Izabela

Dywity

Dywity

 

KATEGORIA CHŁ 1997 - 1996

MIEJSCE

 

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

GMINA

1

 

Mrówka Damian

Bisztynek

Bisztynek

2

 

Król Kacper

Dźwierzuty

Dźwierzuty

3

 

Tabaka Mariusz

Bisztynek

Bisztynek

4

 

Mrówka Dawid

Bisztynek

Bisztynek

5

 

Ligman Arkadiusz

Bisztynek

Bisztynek

6

 

Kostka Piotr

Dźwierzuty

Dźwierzuty

7

 

Dziamałek Paweł

Dźwierzuty

Dźwierzuty

8

 

Pichal Janusz

Dźwierzuty

Dźwierzuty

9

 

Tylus Wojciech

Kolno

Kolno

10

 

Marczak Mateusz

Kolno

Kolno

 

KLASYFIKACJA GENERALNA GIMNAZJA

MIEJSCE

 

PKT

SZKOŁA

GMINA

1

 

108

Bisztynek

Bisztynek

2

 

89

Dźwierzuty

Dźwierzuty

3

 

58

Kolno

Kolno

4

 

44

G. nr 1 Biskupiec

Biskupiec

5

 

36

Jeziorany

Jeziorany

6

 

26

Czerwonka

Biskupiec

7

 

23

Dywity

Dywity

8

 

21

Purda

Purda

9

 

17

Kat. Gim. Społ. Biskupiec

Biskupiec

10

 

10

Społ. Gim. Węgój

Biskupiec

 

Pogoda i sponsorzy dopisali, poważniejszych kontuzji brak. Biegi sędziowała obsada sędziowska oparta na działaczach LZS i zaprzyjaźnionych osobach. Medale, puchary i nagrody wręczali Wiceburmistrz Biskupca – p. Kamil Kozłowski i Przewodnicząca LZS – p. Anna Domin.

Minusem było nie zauważenie powyższej imprezy przez dział promocji UM ale do tego, zdążyliśmy się przyzwyczaić.



-----------------------------------------------------------------------------------------------


 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Sprawozdanie z BISKUPIEC AUGUST JAM

 

               Biskupiec August Jam to już niestety tylko wspomnienia. W dniach 12, 13, 14 sierpnia w Biskupcu odbył się drugi Ogólnopolski Zlot Freerunnerów. W tym roku w w naszym mieście zameldowało się mniej freerunnerów niż w zimę, lecz klimat na zlocie nie wątpliwe był bardzo ciepły i z porównań uczestników którzy odwiedzili nas również na "Biskupiec December JAM" było jeszcze lepiej niż w grudniu. więcej >>>

--------------------------------------------------------------------

 
 
START W REGATACH Z CYLKU
 
 
,, PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH „
W OLSZTYNIE

                 W dniach 23-24 lipca wystartowaliśmy po raz pierwszy w regatach cyklu ,,Puchar Polski Jachtów Kabinowych„. Jest to cykl regat rozgrywany w ciągu całego sezonu letniego na różnych akwenach  w poszczególnych klasach jachtów w którym najlepsze załogi wyłania się sumując wyniki ze wszystkich imprez w danym roku. więcej >>>

-------------------------------------------------------------

BULE Francuzkie

    28 08 2011 po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Gminy Biskupiec w grze w Bule Francuzkie, tradycyjnie organizatorem zawodów na zlecenie UM w Biskupcu był niezmordowany orędownik i animator tej gry – Andrzej Olczak, który do pomocy zatrudnił równie zaangażowanego człowieka, sędziego głównego – Ryszarda Sobolewskiego.więcej>>>

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                                                      




Wiecej o zmaganiach biskupieckih żeglarzy znajdziesz w zakładce BTŻ



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biskupiec August Jam to druga edycja zlotu organizowanego w Biskupcu przez grupę Bc3Run.
Trzydniowy meeting rozpoczyna się 12 sierpnia.
Tym razem będziemy mogli podziwiać pokazy freerunnerów oraz tricksterów z:
Mrągowa, Kętrzyna, Węgorzewa, Tczewa, Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Ciechanowa, Konina, Elbląga, Olsztyna
oraz oczywiście z Biskupca.
Przyjezdni treningi przeprowadzą na terenie Biskupca.
Po raz pierwszy na zlocie w Biskupcu pojawi się akrobatka z Bydgoszczy.

Organizatorami, oczywiście są chłopcy z Bc3Run ze wsparciem merytorycznym LZS i Biskupieckiej Federacji Sportu.
Gmina Biskupiec udostępniła Salę Gimnastyczną w SP 3,
a finansowego wsparcia udzielili Anna i Marek Domin,
                                                                                          za co dziękujemy.

W sobotę o godz. 12.00 uczestnicy dadzą pokaz dla mieszkańców Biskupca - odbędzie się on na Placu Wolności.
Bez wątpienia będzie co oglądać, osoby o słabszych nerwach proszone są o pozostanie w domach.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------







  Wyniki zmagań dostępne są w zakładce 
LZS- Turnieje , imprezy....
więcej>>>









 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------






      ------------------------------------------------------------------------



R E G U L A M I N
MASOWYCH OGÓLNOPOLSKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH LZS
O „ PUCHAR WÓJTA GMINY IŁOWO – OSADA”
Cross im. Henryka Szordykowskiego
I. Termin i miejsce: 16.04.2011r. godz.11.
00
Narzym gm. Iłowo-Osada pow. Działdowo.
II. Program minutowy zawodów:
Otwarcie zawodów godz.11.
00
Roczniki i dystanse:
Rocznik 1999-98 600 m Dz. godz.11,10
Rocznik 1999-98 800 m Chł. godz.11,20
Rocznik 1997 800 m Dz.. godz.11,30
Rocznik 1997 1000 m Chł. godz.11,40
Rocznik 1995-96 1000 m Dz. godz.11,50
Rocznik 1995-96 1500 m Chł. godz.12,00
Rocznik 1994 – i st. 3000 m K. godz.13,15
Rocznik 1994 – i st. 5000 m M. godz.13,30
III. Organizator ;
- Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie
- Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Krajowe Zrzeszenie LZS
- Urząd Gminy w Iłowie-Osadzie
- Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie
- Samorząd Województwa War-Maz
IV. Uczestnictwo:
W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni z całej Polski, którzy posiadają aktualne
badania lekarskie, w przypadku młodzieży szkolnej bez przeciwskazań lekarskich do zajęć z
wychowania fizycznego. Zawodnicy winni posiadać kartki startowe (nazwisko i imię,
miejscowość, gmina, szkoła, rocznik, klub, dystans)
V. Punktacja:
Prowadzona będzie punktacja zespołowa: gmin, szkół - oddzielnie dla SP, Gimnazjów.
Punktuje 20 zawodników. Biegi rocz.1994 i starsi, kobiet i mężczyzn zaliczane są do
punktacji Grand Prix PZLA. Bieg mężczyzn na dystansie 5000 m nazwany jest Crossem
Henryka Szordykowskiego – bieg otwarty.
VI. Nagrody:
Zawodnicy za zajęcie miejsca I-III w każdym biegu otrzymają medale oraz nagrody 
rzeczowe.
Szkoły i gminy w punktacji łącznej dziewcząt i chłopców, za miejsca I – III


 

-------------------------------------------------------------------------------------



                                                                                                       Biskupiec 02 03 2011r.

            PROTOKOŁ

           z posiedzenia zarządu BFS

         Porządek obrad:

- Podział Funduszu, uzyskanego z UM w Biskupcu, będącego wynikiem wygranego konkursu na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Gminie Biskupiec, w roku 2011.

- Sprawy różne

 

Zarząd uchwalił następujący podział środków do wykorzystania:

                                                                    kwota  progres -2010

Biuro, obsługa konta                       –    5000.00       0,00

LZS                                                    – 18500.00     - 4000

BSZS                                                – 18000.00     - 1500

KTM                                                –  3000.00       0,00

BTT                                                 –    2000.00       0,00

BTŻ                                                  –  7500.00       0,00

LKK                                                  – 40000.00       + 11000

Razem: 94000 zł (słownie: dziewięćdziesiąt cztery tysiące) 

Głosowanie:
Obecnych 7 członków.

za przyjęciem 5

przeciw 1

wstrzymało się 1 

Zarząd BFS upoważnia Prezesa Federacji do wystąpienia w imieniu wszystkich członków, oprócz LKK, w sprawie możliwości wykorzystywania części funduszu antyalkoholowego na cele statutowe Federacji. LKK Warmia nie przyłącza się do wniosku


Podpisy:    

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze

w dniu 25 02 2011 w SP 2, w Biskupcu odbyło się Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Biskupieckiej Federacji Sportu.
Gościny obradom udzie
lił Dyrektor SP 2 - p. Janusz Szczawiński - dziękujemy.
wybrany został nowy Zarząd i Komisja Rewizyjna BFS na następne 2 lata kadencji, omówiono aktualne problemy, podsumowano ostatnie 2 lata, zatwierdzono plany działalności na przyszłość. Szczegóły wkrótce.

-------------------------------------------------------------------------------

 

JERZY KOWALSKI 

TRENER ROKU 2010


dziękujemy za oddane głosy, a sukces Jurka jak

najbardziej zasłużony

GRATULUJEMY


Pełna informacja z przebiegu uroczystości na stronie:


http://sport.wm.pl/37051,Gala-Sportu-


Mlodziezowego-Nagrody-wreczone.html


------------------------------------------------------------------------------------------

 
Przypomina się wszystkim Klubom LZS o obowiązku złożenia (do końca stycznia) sprawozdania merytorycznego za 2010 rok. Brak takiego sprawozdania i brak uczestnictwa w rozgrywkach LZS skutkuje wykluczeniem ze struktur LZS
-------------------------------------------------------------------------

ROK 2010  W LKK „WARMIA” BISKUPIEC.

      LKK „WARMIA” Biskupiec to klub do niedawna znany jako LKK STYROPOL . Po latach współpracy z dotychczasowym sponsorem,  nadszedł czas na zmiany, które dokonały się wiosną 2010 r.  Nowym sponsorem tytularnym Klubu zostały Zakłady Mięsne „Warmia” w Biskupcu. 

Kadra Klubu, to zawodnicy młodszych kategorii wiekowych:

juniorzy młodsi – Szymon Rekita, Piotr Skrzeszewski, Wojciech Suchocki

juniorki młodsze – Bogumiła Dziuba, Aleksandra Stańczak, Marlena Syczewska i Agata Balcerek,

juniorka - Monika Kopińska

oraz czyniący stałe postępy junior Artur Modzelewski i najmłodsi – Klaudia Kmiołek i  Patrycja Stańczak.

 Po dobrym roku 2009,  kiedy to nasi zawodnicy podczas startów w Mistrzostwach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży wywalczyli trzy czwarte miejsca i jedno piąte, oraz 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek powstał w Klubie pewien niedosyt.  Jednak ostatni sezon przerósł nawet nasze oczekiwania.  I chociaż pierwsze starty  w 2010 r.  pokazały dobre przygotowanie do sezonu, to chyba nikt nie spodziewał się tylu sukcesów:  3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale  Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży i  Mistrzostw Polski LZS.  276 startów naszych zawodników w wyścigach  dało efekt w postaci 101 miejsc w pierwszej trójce (38 zwycięstw, 36 drugich miejsc i 27 trzecich).  LKK „WARMIA” to Klubowy Vicemistrz Polski w kategorii junior młodszy i 6 klub  w klasyfikacji górskiej Klubowych Mistrzostw Polski.  Osiągnięcia naszych zawodników w sezonie 2010 przedstawiają się następująco:

 

SZYMON REKITA – junior młodszy

złoty medal - Górskie Mistrzostwa  Polski,

srebrny medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski,

brązowy medal – Mistrzostwa Polski w Jeździe Dwójkami,

srebrny medal – Mistrzostwa Polski LZS w jeździe indywidualnej na czas,

IV miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

V miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

Zwycięzca wyścigu z cyklu Pucharu Belgii.

Zwycięzca klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

Zdobywca II  miejsca w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W 40 startach odniósł 9 zwycięstw,  22 razy plasował się w pierwszej trójce.

W cyklu Pucharu Polski:

I miejsce – indywidualna jazda na czas – Zamość

II miejsce - indywidualna jazda na czas – Grudziądz

II miejsce - indywidualna jazda na czas – Finał Pucharu Polski w Chełmży

II miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży

III miejsce – wyścig ze startu wspólnego – Grudziądz

IV miejsce - indywidualna jazda na czas – Chrzypsko

MONIKA KOPIŃSKA – juniorka

złoty medal - Mistrzostwa Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego,

srebrny medal - Górskie Mistrzostwa  Polski,

uczestniczka Mistrzostw Europy w Turcji,

VI miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

VI miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W 24 startach  6 razy wygrywała, a 12 razy stała na podium.

W cyklu Pucharu Polski:

I miejsce - indywidualna jazda na czas – Grudziądz

I miejsce – wyścig ze startu wspólnego – Grudziądz

II miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Strzelce Krajeńskie

VII miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży

BOGUMIŁA DZIUBA – juniorka młodsza

Srebrny medal - Mistrzostwa Polski w Jeździe Dwójkami,

Brązowy medal -  jazda indywidualna na czas podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

VI miejsce - Górskie Mistrzostwa  Polski,

IV miejsce - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

IV miejsce – Mistrzostwa Polski LZS  w jeździe indywidualnej na czas,

V miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

VI miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

 Odniosła 3 zwycięstwa, 15 razy stawała na podium w 27 startach.

W cyklu Pucharu Polski:

I miejsce - indywidualna jazda na czas – Grudziądz

II miejsce – indywidualna jazda na czas – Zamość

II miejsce - indywidualna jazda na czas – Finał Pucharu Polski w Chełmży

IV miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży 

PIOTR SKRZESZEWSKI – junior młodszy

Złoty medal - Mistrzostwa Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego,

Srebrny medal - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

brązowy medal – Mistrzostwa Polski w Jeździe Dwójkami,

XX miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

XX miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W 34 startach odniósł 3 zwycięstwa, w pierwszej trójce wyścigi kończył  8 razy.

W cyklu Pucharu Polski:

V miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Strzelce Krajeńskie

V miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Zamość

VIII miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży

WOJCIECH SUCHOCKI – junior młodszy

Srebrny medal - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

XXV miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

XII miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W 31 startach zajmował  8 razy miejsca na podium.

W cyklu Pucharu Polski:

II miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Chrzypsko

II miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Zamość

X miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Strzelce Krajeńskie

X miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży

ALEKSANDRA STAŃCZAK – juniorka młodsza

Srebrny medal - Mistrzostwa Polski w Jeździe Dwójkami,

IV miejsce - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

XIV miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

XV miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

W 28 startach 4 zwycięstwa i 11 razy na podium.

W cyklu Pucharu Polski:

III miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Zamość

III miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Grudziądz

VII miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Finał Pucharu Polski w Chełmży

MARLENA SYCZEWSKA – juniorka młodsza

IV miejsce - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

XXIX miejsce w klasyfikacji końcowej Challange’u PZKol. za rok 2010.

XVII miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

21 startów , 1 zwycięstwo, 3 razy na podium.

W cyklu Pucharu Polski:

III miejsce - indywidualna jazda na czas – Grudziądz

IV miejsce - indywidualna jazda na czas – Finał Pucharu Polski w Chełmży

VII miejsce - wyścig ze startu wspólnego – Grudziądz

ARTUR MODZELEWSKI – junior

W 36 startach odniósł 1 zwycięstwo i 2 razy stawał na podium,

W cyklu Pucharu Polski:

IV miejsce - indywidualna jazda na czas – Grudziądz

AGATA BALCEREK – juniorka młodsza

IV miejsce - Drużynowe Mistrzostwa Polski,

Obecnie w Klubie trwają przygotowania do nowego sezonu.

Zapraszamy wszystkich adeptów kolarstwa do spróbowania sił w tej trudnej, ale jakże pięknej dyscyplinie sportu.  Po szczegóły zapraszamy na naszą klubową stronę:  www.lkkbiskupiec.like.pl

Informację opracowali: Janusz Szczawiński, Dariusz Jaskulski.


--------------------------------------------------------

W zakładce Zarząd umieszczone są sprawozdania za 2010 rok (w wersji elektronicznej) natomiast w Galerii - skany (Sprawozdania za 2010) z działalności poszczególnych organizacji, tworzących BFS, w roku 2010



--------------------------------------------------------

Zakończył się I Ogólnopolski Zlot Freerunnerów 
"Biskupiec December Jam" 
w Biskupcu

 
W zlocie uczestniczyło ponad 40 freerunnerów między innymi z Kętrzyna, Elbląga, Torunia, Bydgoszczy, Ostródy, Skwierzyny, Ciechanowa, Szczecinka, Bialogardu, Tczewa, Mrągowa, Węgorzewa i oczywiście z Biskupca. Obyło się bez poważniejszych kontuzji.
Przyjdzie czas na szczegółowy komunikat, zdjęcia zostaną zamieszczone w zakładce galeria (mamy ich, coś, około 2000).
Uczestnicy byli zaskoczeni miłym przyjęciem i wysokim poziomem organizacji (można zrobić świetną imprezę w małym miasteczku). 
Wstępne podziękowania znajdują się w zamieszczonym poniżej komunikacie ale można stwierdzić, że dzięki zaangażowaniu tych osób impreza "wypaliła". 
Pierwsze skrzypce grali jednak freerunnerzy z Bc3Run pod wodzą "Koli" i "Bomera" - ich pomysł, ich praca - efekt przekroczył wszelkie przewidywania. 
Decyzja o przyjęciu Bc3Run do Zrzeszenia LZS okazała się nad wyraz słuszna i owocna.

Podziękowania


Chcielibysmy goraco podziekowac wszystkim ktorzy przyczynili sie w organizacji zlotu a w szczegolnosci:

Burmistrzowi Biskupca - pani Elżbiecie Samorajczyk
panu Dariuszowi Marchlewskiemu (Biskupiecka Federcja Sportu)
pani Annie Domin (Pub Lemon)
pani Zofii Wielgus
panu Robertowi Tokarskiemu (Biskupiecki Dom Kultury)
panu Narcyzowi Klik (Miejska Hala Sportowa)
pani Bożenie Lasockiej (Szkoła Podstawowa nr.3)
Magdzie Śniechowskiej (Biskupiecki Dom Kultury)
Tomaszowi Rychlewskiemu(Biskupiecki Dom Kultury)

--------------------------------------------------------


BISKUPIECKI KLUB MORSA

W Biskupcu powstaje Klub Morsa - czyli miłośników kąpieli w lodowatej wodzie  zimą i w innych porach roku.
Zainteresowanych odsyłam po szczegóły pod nr. telefonu: 601 647 306

 
2011.
By: Fresh Joomla templates